Kuidas ära tunda kvaliteetset diivanit?

Soovides osta kvaliteetset diivanit, ei saa seda valida ainult välimuse järgi

Diivani väljanägemine on väga oluline, aga veel olulisem on selle kvaliteet ja vastupidavus. Diivani vastupidavust saame hinnata peamiselt nelja olulise puntki järgi: karkass, vedrustus, poroloon ja kangas.

Karkass ehk rahvakeeli diivaniraam

Selleks, et diivan oleks vastupidav ning ei annaks kusagilt järgi, peab olema diivani karkass tehtud korralikult ja õiget tehnikat silmas pidades. Samuti tuleb panna rõhku materjalile. Peamiselt kasutatakse Eestis toodetud pehmes mööblis okaspuud, täpsemalt männipuud, kuna kuusel ei püsi mööbliklambrid sees ja diivani eluiga on väga lühike.

Veel on oluline, et pehmet mööblit ostes oleksid diivani karkassi ühendus nurgad korralikult liimitud ja kinnitatud ning lisaks peaks olema karkassi nurga kohtadel lisa puidu klotsid, et liitekohad oleksid võimalikult tugevad.

Selleks, et diivan oleks kvaliteetne on vaja teada, millist vedrustust tootja kasutab

Eestis on kõige levinum diivani vedrustus zig-zag. See on paigaldatud diivaniga paralleelselt ja vedrude enda vahe on 10 või 12 cm. Oluline on jälgida, et kinnitused, kuhu taha vedrud pannakse ei oleks õrnast plastikust või sellise pesaga, kust vedru saaks välja hüpata. Samuti ei tohi vedrud istumisel kriuksuda.

Lisaks kasutavad mitmed tootjad ka pocket vedrustust, mis annab diivanile mõnusa mugavuse. Selle vedrustusega on oluline jälgida, et tootja ei oleks kasutanud liiga vähe porolooni, see tähendab, et istudes ei tohiks olla tunda vedrusid.

Kasutades kvaliteetset porolooni, ei vaju see ära ka pikema ajalise kasutamisega.

Üldiselt kasutatakse diivanites E30 nö tavaporolooni, mis kasutamisel muutub pehmemaks kuniks üks hetk vajub diivani kõige rohkem istutav koht ära. Kahjuks sellega ei saa miskit teha ja see on loomulik kulumine.

Atto Collectioni Premium mudelites on kasutatud HR35 porolooni, mis hoiab oma pehmust ka mitu aastat pärast kasutamist. Kuna porolooni valmistamisel jääb kihtide vahele õhumullikesi, siis istudes raskusega need õhumullid poroloonist kaovad ja sellepärast muutub diivan pehmemaks. HR poroloonil seda muret ei ole, kuna porolooni tootmisprotsessis vajutatakse koheselt need mullid poroloonist välja ja pärast ohtu selle vajumisel ei ole. HR35 porolooni on võimalik panna igasse mudelisse.

Suurema kehakaaluga inimestele soovitame kindlasti HR-porolooni ja samuti ei tohiks valida väga õhukese porolooni kihiga diivanit.

Osad tootjad kasutavad diivanites ka sulge, mis annab diivanile ülima pehmuse, aga praktilisuse osas peab pidevalt tarbija patju kloppima. On inimesi kellele see ei tekitada tüli, aga on ka inimesi, kellele see ei meeldi absoluutselt.

Diivani katet tuleks valida väga hoolikalt ja tasakaalukalt.

Tihtipeale osutub kanga või kunstnaha valik kõige raskemaks, sest soov on kindla värvi järgi aga materjal peab samuti sobima.

Tänapäeval on üha rohkem populaarsust kogumas sametised kangad. Inimestele meeldib veidi luksuslik väljanägemine, sametine kangas on vastupidav ning samuti on seda äärmiselt hea puhastada. Loomulikult on sametine kangas ka pehmem ehk see annab ka tunde, et diivan on sellevõrra mugavam.

Tootjana julgeme öelda, et kuhugi ei ole kadunud huvi ka tavakanga ja kunstnaha vastu. Sellel on oma klientuur täiesti olemas.

Mis on aga kangaste valimisel kõige olulisem? Peamiselt tuleb jälgida kanga martindale numbrit ehk kui tugev kangas on. Mida suurem number, seda tugevam on kangas. Teiseks tuleks jälgida kangaste omadusi. Kas kangas on vetthülgav, lihtsasti puhastatav ja loomasõbralik. Osad kangad on loomasõbraliku märgistusega, neist saad lugeda lähemalt SIIT.

Kokkuvõtteks          

Selleks, et sinu kodus oleks ilus ja kvaliteetne diivan või tugitool, tuleks hinnata üle karkass, vedrustus, poroloon ja kangas ning kui miskit jääb segaseks on võimalik alati tootjalt rohkem informatsiooni või nõu küsida.

Sinu Atto Collection