Millist kangast valida enda diivanile või tugitoolile, kui peres on koduloom?

Öeldakse, et koer on inimese parim sõber ja tihti peale see nõnda on. Tänapäeval on väheseid majapidamisi, kus ei oleks kas koera, kassi või mõnda muud lemmiklooma. Diivani või tugitooli valimisel tuleks aga arvestada ka nende toredate tegelastega.

Lemmikloomadega majapidamisse on sametine kangas kindla peale minek.

Tihti küsitakse meilt, millist kangast valida, kui peres on lemmikloom. Meie üks ja kindel vastus on, et kui kliendile on vähegi võimalus, siis eelistada tuleks sametist kangast. Esiteks on sametit lihtne puhastada, teiseks suurem osa juhtudel on sametise kanga struktuur selline, et loomad ei soovi seda hakata küünistama ja pigem naudivad diivanil lesimist (kindlasti on erandeid). Sametise kanga miinuseks on nii öelda magnetiline efekt, et see võtab väga hästi looma karvu külge, aga samas tulevad sametiselt kangalt lihtsate käe tõmmetega karvad ära.

On inimesi, kes ei talu sametit, ka selleks puhuks ei tasu püssi põõsasse visata ning leiame kindlasti sobiva lahenduse.

Seda, et samet on parim variant, julgeme öelda küll. Küll aga, kui inimene ei talu sametit, on ka teisi variante. On olemas ka riideid, mis sobivad lemmikloomadega väga hästi kokku. Kui sul tuleb otsustada riide kasuks, siis oluline oleks jälgida, et kangas ei oleks liiga villane või pehme. Selline kangas võtab kassi- või koerakarvad väga hästi külge ja neid sealt kätte saada on tükk tegemist.

Riidena sobivad hästi tiheda koega kangad, mis on veidi jäigema struktuuriga. Samuti sobib lemmikloomadele ka nahk, sest seda on väga lihtne puhastada. Küll aga võib nahast mööbel näiteks koera küünte tagajärjel kõige lihtsamini katki minna.


Vali lemmikloomakarvadega sarnane värv

Kui sulle meeldivad heledad toonid, siis enne kui hakkad endale seda laadi kangast vaatama, mõtle milline näeb välja diivan siis, kui sinu tumedate karvadega koer või kass on seal lesinud. Soovitame valida sellise tooni, mis sobib kokku sinu lemmikloomakarvade tooniga. Kui sa aga arvad, et pehmel mööblil sind karvad ei häiri, siis valis täpselt seda tooni kangas nagu süda ihkab.

Kasuta looduslike spreisid

Juhul kui lemmikloom tahab ikkagi vastu pehmet mööblit küüsi teritada, siis selleks on olemas spreid, mis neid eemale peletavad. Soovitame 100% kasutada looduslike spreisid, mitte keemilisi. Keemilised on küll tõhusamad, aga võivad rikkuda kanga pinda ja jätta kangale tugeva ja ebameeldiva lõhna.

Kokkuvõtteks

Sametine kangas on lemmikloomadega parim valik, aga samuti on olemas riiet ja nahka, mis toimib peaaegu, et sama hästi. Oluline on jälgida ülaltoodud punkte ning küsimuste korral võta kindlasti ühendust meie klienditoega. Aitame Sind rõõmuga!

Sinu Atto Collection

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga